POLARYZACJAPOLSKA MARKACZYŚCIMY MAGAZYN! PRZECENA DO -50%

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją czy bez - jaka jest różnica?
4.jpg

Kiedy lato wreszcie nadejdzie, ważne jest, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne. 

Wiele osób widzi okulary jako element stylizacji, ale prawdziwy cel noszenia okularów często można przeoczyć. Nasz wzrok jest czymś, na co nie zwracamy zbytnio uwagi podczas codziennych czynności, jednak bezpieczeństwo naszych oczu jest niezwykle ważne, nie tylko w miesiącach letnich, ale przez cały rok.

Jeśli chodzi o wybór okularów przeciwsłonecznych, prawdopodobnie jesteś jednym z dwóch rodzajów ludzi; każdego roku kupujesz wiele par tańszych okularów przeciwsłonecznych nie posiadających polaryzacji lub bardzo poważnie podchodzisz do ochrony swoich oczu i nie boisz się wydać trochę większej kwoty na okulary wykonane z lepszej jakości materiałów posiadających niezbędne filtry oraz polaryzację tzw. parę „na zawsze”.

Chociaż istnieje wiele tanich okularów bez polaryzacji, to lepiej pomyśleć o zainwestowaniu w parę spolaryzowanych. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, wskazujące różnicę pomiędzy okulary z polaryzacją a okularami bez niej.

Co to światło spolaryzowane?

Światło słoneczne odbite przez dowolną powierzchnię, na przykład podczas jazdy, spacerów na plaży lub jazdy na nartach w górach, jest światłem spolaryzowanym.

Jak działa polaryzacja?

Czym są spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne? Fale światła słonecznego odbijają się we wszystkich kierunkach. Kiedy to światło słoneczne odbija się od poziomej powierzchni, takiej jak droga lub woda, promienie koncentrują się poziomo, powodując oślepiające światło. Soczewki spolaryzowane mają wbudowany filtr laminowany, który przepuszcza tylko pionowe promienie świetlne prawie całkowicie blokując poziome. To eliminuje odblaski i jest najbardziej zauważalne, gdy jesteśmy na wodzie lub w pobliżu wody, na przykład podczas żeglowania lub wędkowania, ponieważ następuje drastyczne zmniejszenie jasności błyszczących powierzchni. Spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne zmniejszają również zmęczenie oczu i zapewniają duży komfort.

Czy warto kupić okulary bez polaryzacji?

Nie twierdzimy, że niespolaryzowane okulary przeciwsłoneczne nie chronią twoich oczu; zdecydowanie tak. Soczewki niespolaryzowane mają ciemny odcień i zmniejszają intensywność światła, jednak w przeciwieństwie do soczewek spolaryzowanych nie są w stanie przeciwdziałać efektom promieni poziomych. Soczewki te nie biorą jednak pod uwagę kierunku padania światła.

Jakie są różnice pomiędzy okularami z polaryzacją i bez niej?

Decyzja, które okulary wybrać zależy w dużej mierze od tego, kiedy będziesz je nosić i co będziesz robić w tym czasie. Chociaż spolaryzowane okulary poprawiają komfort i widoczność, możesz spotkać się z sytuacjami, w których te soczewki mogą nie być wskazane. Chociaż często uważamy za świetną pomoc w każdym sporcie zimowym, istnieje niewielki wyjątek, jeśli chodzi o narciarstwo zjazdowe (światło odbijające się od oblodzonych plam ostrzega narciarzy przed zbliżającym się niebezpieczeństwem).

W przypadku większości innych sportów i aktywności spolaryzowane okulary oferują wiele zalet i znacznie poprawiają wrażenia podczas ich uprawiania.

Jakie są zalety okularów z polaryzacją?

  • Poprawiają komfort widzenia
  • Poprawiają kontrast i wyrazistość obrazu
  • Zmniejszają zmęczenie oczu
  • Pozwalają na prawdziwe postrzeganie kolorów
  • Redukują odbicia i eliminują odblaski
  • W pełni chronią przed promieniami UVA i UVB

Jakie są wady okularów z polaryzacją?

  • Soczewki spolaryzowane utrudniają oglądanie ekranów LCD, a obrazy na ekranie znikają pod pewnymi kątami
  • W pewnych warunkach oświetleniowych mogą pogarszać kontrast obrazu np. podczas jazdy na nartach, co utrudnia rozróżnienie śniegu i lodu,
  • Okulary polaryzacyjne mają wyższą cenę niż niespolaryzowane okulary przeciwsłoneczne

Czy okulary polaryzacyjne są warte swojej ceny?

Zdecydowanie tak – noszenie spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych jest niezwykle korzystne, ponieważ pomaga wyeliminować silne odblaski z powierzchni takich jak woda czy śnieg. Jeśli jesteś aktywnym kierowcą, z pewnością warto zainwestować w parę okularów przeciwsłonecznych ze spolaryzowanymi soczewkami, aby każdą długą i letnią podróż uczynić znacznie przyjemniejszą i bardziej komfortową.

WSZYSTKIE NASZE OKULARY POSIADAJĄ SOCZEWKI Z POLARYZACJĄ

>>ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ<<

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl