POLARYZACJAPOLSKA MARKACZYŚCIMY MAGAZYN! PRZECENA DO -50%

Dlaczego okulary przeciwsłoneczne powinniśmy nosić również jesienią?
10.jpg

Zrobiło się chłodniej - nadeszła pora, aby wyjąć z szafy długie płaszcze oraz buty do kolan i pożegnać się z letnimi sukienkami, minispódniczkami i kostiumami kąpielowymi - ale nie z okularami przeciwsłonecznymi.

Powszechnie uważa się, że okulary przeciwsłoneczne należy nosić tylko latem, gdy jest bardzo gorąco i słońce jest wysoko na niebie. To prawda - potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych, aby chronić oczy przed ogromnym ciepłem, blaskiem oraz przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ale to, że słońce jesienią ukryte jest za chmurami, nie oznacza, że ​​nie jesteśmy narażeni na promieniowanie UV. W rzeczywistości poziomy promieniowania UV zwiększają się w zimnych porach roku, takich jak jesień i zima, ponieważ słońce znajduje się niżej.

Takie położenie słońca jest szczególnie uciążliwe dla kierowców. Kiedy światło pada na powierzchnię, odbija się pod niższym kątem (w porównaniu z latem, kiedy słońce jest znacznie wyżej na niebie) powodując silne odblaski na przedniej szybie naszego auta. Jasne światło może spowodować tymczasową ślepotę i utrudnić widzenie samochodów wokół nas.

Kolejnym czynnikiem decydującym o tym, dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne, jest zmieniająca się temperatura i wiatr. Jesienią wilgotność spada oraz nasila się wiatr, powodując szybkie wysychanie oczu i skóry wokół nich. Możesz tego uniknąć, zakładając okulary przeciwsłoneczne, które stanowią świetną ochronę przed tymi czynnikami.

Powyższe pokazuje, jak ważne jest, aby okulary przeciwsłoneczne nosić również jesienią. Dlatego następnym razem, gdy Twoi znajomi zapytają, dlaczego nosisz okulary w jesienne oraz zimowe dni, możesz podzielić się z nimi tymi informacjami.

NASZA KOLEKCJA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl