POLARYZACJAPOLSKA MARKACZYŚCIMY MAGAZYN! PRZECENA DO -50%

Co to jest acetat?
2.jpg

Dlaczego octan celulozy zwany acetatem jest doskonałym materiałem na oprawki okularów?

Szybko - pomyśl o niezawodnym materiale na oprawki okularów! 

Czy twoja odpowiedź to drewno? metal? zwykły plastik? 

A czy kiedykolwiek słyszeliście o acetatcie? 

Istnieje przynajmniej kilka powodów wyjaśniających, dlaczego octan celulozy zwany acetatem, to prawdopodobnie najlepszy materiał na oprawki okularów.

Co to jest acetat?

To hipoalergiczny materiał pochodzenia roślinnego wykonywany z naturalnej bawełny i włókien drzewnych. Octan celulozy jest wytwarzany z materiałów odnawialnych poprzez formowanie warstw tworzywa w duże bloki, a następnie ostrożne krojenie poszczególnych części, ręczne polerowanie i wreszcie tworzenie oprawki.

Acetat jest materiałem znacznie mocniejszy, trwalszym i bardziej elastycznym niż zwykłe tworzywo sztuczne, co wyjaśnia, dlaczego jest bardzo przydatny w branży optycznej. Jest bardziej odporny na nacisk wywierany na ramki co oznacza, że możemy go wygiąć bardziej niż zwykły plastik. Oczywiście nie zalecamy wypróbowania tego podczas przeglądania oprawek do okularów w sklepie, ale to potwierdza, że octan jest materiałem wyższej jakości.

Ale dlaczego acetat jest najlepszym materiałem na oprawki okularów?

Niezwykle lekki i wygodny

Kiedy nosisz okulary przeciwsłoneczne przez kilka godzin w ciągu dnia, bardzo ważne jest, aby coś leżącego na twarzy było wygodne. Ponieważ acetat jest lekki, jest to idealny materiał do stosowania w oprawkach okularów. W ten sposób, nawet jeśli cały dzień nosimy okulary, nie odczuwamy zbyt dużego dyskomfortu poza niedogodnością związaną z koniecznością korekty okularów co jakiś czas.

Acetat ma przewagę w tej dziedzinie w stosunku do oprawek z innych materiałów. Większy komfort zapewniają nam również noski wkomponowane w pozostałą część ramki, co pozwala na mniejsze tarcie. W przeciwieństwie do acetatu np. metalowe oprawki okularów nie mają nosków zintegrowanych z oprawkami, a zamiast tego mają noski, które wyglądają jak małe haczyki z małymi owalnymi podkładkami z tworzywa sztucznego. Gdy wystarczająco długo spoczywają na nosie, mogą powodować odpowiedni dyskomfort. A co nas czeka, kiedy je zdejmiemy? Para dobrze widocznych czerwonych znaków na nosie i wcięcia, w których spoczywały te noski. Nie dostaniesz tych irytujących znaków dzięki parze okularów z acetatu.

>> MODEL WAIKIKI <<


Trwały

Nie tylko czynnik wagowy odróżnia oprawki z acetatu od innych materiałów - to także jego trwałość. Octan celulozy jest wytwarzany przez cięcie, formowanie i polerowanie wielu arkuszy, co nadaje mu wytrzymałość i sprawia, że ​​idealnie nadaje się do produkcji oprawek okularów. Konwencjonalne plastikowe oprawki okularów są mieszaniną różnych substancji, które są zasadniczo uformowane w kształt oprawki. W przypadku acetatu proces ten trwa dłużej, ponieważ składa się z wielu arkuszy, a nie jednego prostego procesu formowania.

Wytrzymałość i trwałość to naprawdę ważne aspekty oprawek okularów. Oprawki okularów są bardzo wrażliwymi przedmiotami, ponieważ uderzenie nieco za mocno w którykolwiek punkt na okularach może sprawić, że zostaną uszkodzone. Na przykład, jeśli mostek ulegnie złamaniu, nasze okulary rozpadną się na dwie połówki. W tym sensie ważna jest trwałość i zapewnia ją acetat.

Elastyczny

Aspekt trwałości nie polega tylko na tym, że octan może wytrzymać więcej niż zwykły plastik. Jego trwałość wynika z faktu, że octan jest bardziej elastyczny - kolejny przykład, dlaczego octan jest najlepszym materiałem na oprawki okularów. Im bardziej elastyczna jest para oprawek do okularów, tym dłużej przetrwa. Czy to sprawia, że octan jest praktycznie odporny na pękanie? Nie mówimy, że tak jest. Mówimy, że octan zapewnia większy spokój ducha, ponieważ nie pęknie przy mocniejszym nacisku i to sprawia, że octan jest opłacalną inwestycją.

Bogaty design

Ale czym jest para oprawek do okularów bez fajnego designu i koloru? Należy pamiętać, że oprawki okularów octanowych są projektowane przede wszystkim z myślą o modzie, a celem stosowania acetatu jest uzyskanie oprawek okularów, które mogą naprawdę świadczyć o określeniu ich jako modnych i stylowych.

Aby zrozumieć rolę, jaką odgrywa acetat w świecie designu i stylu, powinniśmy wziąć pod uwagę inne materiały używane do produkcji oprawek do okularów, takie jak tradycyjny plastik i metal. W przypadku plastiku, kolory i wzory są najczęściej natryskiwane lub malowane. Możemy mieć fantastyczny wzór lub kolor, ale istnieje tylko jedna warstwa tego koloru lub wzoru, która jest nakładana na plastikowe oprawki okularów. Może to nie wydawać się zbyt istotne, ale zwykłe codzienne zużycie okularów powoduje, że kolor i wzory zdzierają się z powodu pojedynczej warstwy; konwencjonalne tworzywo sztuczne nie jest w stanie zachować początkowego wyglądu i jakości, co oznacza, że ​​po roku lub nawet kilku miesiącach użytkowania okulary mogą nie wyglądać tak dobrze, jak w momencie zakupu.

Metalowe ramki mogą być nieco lepsze pod względem zachowania jakości i pierwotnego wyglądu, ale musimy pamiętać, że metalowe ramki nie są tworzone w modnych i stylowych kolorach. Większość metalowych oprawek do okularów jest cienka, aby mieć mniejszą wagę. To oznacza, że w aspekcie koloru metalowe ramki nie wyrażą wiele.

Acetat ma najszerszy zakres przezroczystości i bogactwa kolorów. Bardziej złożone barwy można uzyskać, nakładając warstwy kilku kolorów na siebie i łącząc je w jeden blok. Wzory kolorystyczne powstałe podczas tworzeniu takiego bloku są bardzo efektowne.

W przeciwieństwie do pojedynczej warstwy farby, którą można znaleźć na zwykłych plastikowych oprawkach okularów, warstwy, które acetat wykorzystuje, działają jako bufor, chroniący i zachowujący oryginalny kolor oprawek.

>> MODEL BONDI <<

Długotrwały

Acetatowe oprawki okularowe są cenną inwestycją, ponieważ zapewniają komfortowy, a jednocześnie modny i luksusowy wygląd. A wszystko to w połączeniu z wytrzymałością octanu.

Wygodne, lekkie, modne - octan oferuje wszystkie te rzeczy. Nie tylko dlatego, acetat jest prawdopodobnie najlepszym materiałem na oprawki okularów. To dlatego, że oprócz tych wszystkich wspaniałych elementów octan zachowuje i pomaga przetrwać wszystkim tym aspektom, kolor nie znika z ramek a one same nie pękają nawet po kilku latach; nadal będą wyglądać luksusowo. Więc następnym razem, gdy zdecydujesz się na nową parę okularów, rozważ zakup takiej, która będzie wykonana z acetatu.

>>>ZOBACZ NASZĄ KOLEKCJĘ<<<


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl